מחפשים דירה להשכרה או למכירה בכרמיאל והסביבה? מותשים ומבולבלים מכמות המבחר שמפורסמת באינטרנט? בדיוק בשביל זה הריי לכם המדריך לבחירת המתווך הנכון עבורכם!

מספר קריטריונים חשובים בבחירת מתווך טוב בכרמיאל והסביבה יכול להועיל לכם בהחלטה.

מתווך מורשה

קודם כל ולפני הכל עליכם לבדוק האם המתווך מוגדר כ”מתווך מורשה”. בדיקה פשוטה באתר משפטים יכולה לעשות את העבודה.

עמלה

שירות ועמלת תיווך הם עניין מחייב. במקרה שמדובר במכירת דירה/קניית דירה בד”כ מדובר על 2% עמלה לרוב ואם מדובר על השכרה דמי החיוב הם בשווי החודש הראשון לשכירות.

רישיון מתווך

חשוב לבדוק אם רישיון המתווך בתוקף. רישיון המתווך הוא כרטיס מגנטי.

חבר מביא חבר

אין כמו המלצה של חבר על מתווך. זוהי המלצה שלרוב היא ללא אינטרס והרבה פעמים תירצו לסמוך על האנשים הקרובים אליכם.אמינות

על המתווך לספק מידע אמין על מצב הנכס, ההיסטוריה של הנכס, בעיות באם קיימות כמו נזילות וחשמל; בנוסף עליו לדעת האם נעשו שינויים בקירות, חלוקת החדרים, שיפוצי בנייה וכו’. כדאי ללכת למתווך בטרם הקנייה על מנת לבחון את גודל החיבור שלכם איתו. גם בחיבור תוכלו להתרשם מרושם ראשוני ומהרמת האמינות שלכם במתווך הנבחר.

קונה

כאדם שמעוניין לקנות נכס בכרמיאל עליו להגיע למתווך מוכן עם דרישות הסף כמו מיקום, מספר חדרים, תוספות רצויות, חנייה. בציון דרישות אלו תוכלו להגיע להתאמה מרבית יותר ולכוון את המתווך בחיפוש.

חוזה

כאשר אתם מגיעים למעמד החוזה עליכם לדעת שמתווך הוא אינו עורך דין. כלומר, אין ביכולתו וברשותו לערוך את החוזה. תצטרכו לבחור עורך דין על מנת שדברים יצאו לפועל.

המלצות

רפרפו באינטרנט וחפשו המלצות וביקורות על המתווך. תמיד אנשים ישמחו להמליץ על אחרים שעזרו להם הן ברכישת נכס והן בהשכרת נכס.

שירות משלים

מתווך טוב יוכל לעזור לכם גם בהמלצות על שירות של עורך דין טוב, שמאי, אינסטלציה וכל דבר בעת הצורך.

 

אם אתם מחפשים משרדי תיווך בעלי מתווכים מורשים, הריי לכם המלצה על כמה:

גשר תיווך

אלירן נכסים