ארבע עצות פשוטות להתגבר על בושה😳 כעס 😤 ואשמה🤬

לאנשים תגובות רבות ושונות למצבי קושי כאלה. אין מי שלא משלם על זה מחיר. להסתרה– יש מחיר, לגילוי יש מחיר כבד, כאבי החרטה והדיכאון – קשים. והכי קשה שלעיתים בגלל אי החשיפה הבעיה לא מתוקנת שנים ורובצת לה שם, מקרינה על החיים ורובצת.

מה אפשר לעשות?

1.אומץ רב להחליט שזהו זה. אני מפסיק/ה להתפוצץ על אנשים ועוצר במקום שבו הכעס הופך לחימה נוראית, ואת/ה יכולים. יש רגע כזה שכל אחד מאיתנו מרגיש שמעבר אליו, הכעס והמצוקה יהפכו לזעם. זו הנקודה לעצור.
זו ההחלטה הכי קשה לא לתת לעצמי הנחות ותירוצים. להבין שאני קובע שאני מפסיק לאבד שליטה במריבות ואח”כ להצטער. לעשן סיגריות, להסניף, לבלוש אחר הפרטנר שלי ולצותת לו לשיחות, לשתות עד אובדן חושים ולשכוח שיש לי שני ילדים בבית ולרמות ללא קושי. כעס הוא תוצאה של מצוקה שאותה כדאי לפתור. השינוי הזה לא קל ולכן לא פעם זקוק לליווי.

2.לשתף ולהוריד את הנטל מהלב , זו לא חובה לספר למי שגנבת ממנו או בגדת בו, אבל עצם הסיפור גם לאדם אחר, יש בו פורקן ורכישת תובנות. נכון את/ה מסתכן באובדן מסוים של הדימוי העצמי שלך בעיני האחר. זה היתרון בפניה למטפל שלא ייתן לך הנחות ויכוון אותך לדרך נכונה.

3. קח/י לעצמך שעה ,יום, שבוע של אבל ורחמים עצמיים. זה חשוב. לפעמים הכאב גדול. החרטה או האשמה. זה חלק מהחיים .
אנחנו חיים בחברה משתיקה ובולמת רגשות לא נעימים. כל בעיה הופכת לאתגר, כל כאב הוא אסור, זו שטות!
כאב הוא כאב ולפעמים הוא צורב, רגרסיבי, איום ומלא בהאשמות וטענות. תן/י לרגשות הללו לעלות ואז לא תצטרך/י למצוא תחליפים גרועים.

4.להבין את נקודת המבט של האחר, של החוק, של הנפגע. בלי לספר לעצמך תירוצים ובלי השוואות. להפסיק לתרץ במעשי אחרים את מעשי.
קבלת הדין, ההבנה העמוקה מהיכן בא הכעס, לפעמים נוצר נתק, לפעמים יש עונש, ולבסוף תמיד מגיעים נמחילה והסליחה שהם חלק נוסף מהדרך החוצה.

אביבה פרידמן – ייעוץ זוגי, פרטני ומשפחתי

מתמחה בשיטת ה Coaching Psychology לסיום מהיר וממוקד תוצאות למשברים וצמתי חיים.
מטפלת זוגית, משפחתית ופרטנית.
האם השיטה תסיים את הסבל? אוכל לדעת בודאות תוך עשר דקות של שיחת טלפון.
הרגש/הרגישי בנוח להתקשר ונבדוק ביחד ללא-עלות.

לשיחת ייעוץ וקביעת פגישה עם אביבה פרידמן חייגו עכשיו – ‏052-633-6662‏ 

למאמרים נוספים וקריאת המאמר במלואו לחצו 👇
https://www.psych-coach.org.il/blog